Дніпропетровська область – один з найбільш економічно розвинених регіонів України. Вона характеризується вигідним географічним положенням, багатими природними ресурсами, потужним промисловим та науковим потенціалом, розвинутим сільськогосподарським виробництвом, високим рівнем розвитку транспорту і зв’язку.На території 31,9 тис. кв. км (5,3% площі України) мешкають, за даними на 01 січня 2021 року, 3142,0 тис. осіб (7,6%).
Високий рівень урбанізації (84,1% жителів проживають в міських поселеннях) визначає найвищу в Україні щільність населення – 98,4 на один квадратний кілометр (середня по Україні – 75,2). В адміністративно-територіальному відношенні Дніпропетровська область поділяється на 7 адміністративних районів до складу яких входить 86 територіальних громад.З метою зміцнення та розбудови спроможної системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики Дніпропетровським обласним центром громадського здоров’я у співпраці з ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» із залученням офіційних даних інших установ/організацій розроблено регіональний профіль громадського здоров’я Дніпропетровської області.
Профіль це інструмент для осіб, що приймають рішення на рівні регіональної політики у сфері громадського здоров’я, в якому вказані основні фактори ризику, що можуть впливати на здоров’я населення.В Дніпропетровської області наявні як негативні, так і позитивні значення показників здоров’я населення. Неінфекційні захворювання мають значний вплив на здоров’я населення області за рахунок серцево-судинних захворювань.
Серед інфекційних захворювань в області превалює захворюваність на СНІД, захворюваність на ВІЛ-інфекцію та захворюваність на вірусний гепатит С. Аварії, нещасні випадки та травматизм несуть суттєвий вплив на здоров’я населення області. Важливими показником є приріст кількості ДТП. Надання медичних послуг у Дніпропетровщині демонструє досить позитивну ситуацію в частині імунізації населення.Система громадського здоров’я в Україні має на меті зміцнити здоров’я населення, запобігти хворобам, покращити якість та збільшити тривалість життя населення.Значення певних показників, представлених в профілі за 2019 рік будуть оновлені відповідно після появи даних за 2020 рік за адміністративно-територіальним розподілом України.