Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Девіз цьогорічної акції: «Ліквідувати нерівність. Покінчити зі СНІДом. Припинити пандемію».

Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема. ВІЛ/СНІД, попри значні досягнення науки і медицини, продовжує бути однією зі значних проблем людства та громадського здоров’я.

За оціночними даними в світі налічується 37,7 млн. людей, які живуть з ВІЛ. Тільки за один 2020 рік у світі інфіковано вірусом імунодефіциту людини 1,5 млн. людей. В тому ж 2020 році, 680 тис. не змогли подолати недугу та померли від захворювань, пов’язаних з ВІЛ.

Захворюваність на теренах України розподілена нерівномірно, і Дніпропетровська область тривалий час серед лідерів щодо поширення ВІЛ.

Станом на 01.11.2021 під медичним спостереженням в закладах охорони здоров’я області перебувають 28679 осіб, хворих на ВІЛ/СНІД.

В Україні відбувається низка важливих заходів, які сприяють протидії поширенню хвороби, а саме:

•впровадження масштабних серед країн Східної Європи та Центральної Азії профілактичних програм для груп ризику;

•закупка препаратів для антиретровірусної терапії ;

•впровадження підходу «test and treat», коли абсолютно усі пацієнти, у яких виявлено ВІЛ-інфекцію, одразу будуть в змозі отримувати життєво необхідне лікування — антиретровірусну терапію;

•зміна алгоритмів тестування, коли широко використовуються швидкі тести на ВІЛ у роботі медичних фахівців первинної ланки. Лікар первинної допомоги допомагатиме визначитися щодо  необхідності тестування для тих пацієнтів, які дійсно цього потребують;

•реалізація програми замісної підтримувальної терапії за державні кошти.

Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.

Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Жодна людина у світі не застрахована від зараження вірусом імунодефіциту людини. СНІД загрожує нам усім, тому що не визнає ніяких кордонів.

На сьогодні – єдиний шлях дізнатися про свій ВІЛ-статус – це пройти тестування. Закликаємо всіх, хто має будь-які сумніви, або негаразди зі здоров’ям, має практики ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ, не зволікати – якомога швидше пройти тестування та дізнатися свій статус. Не знання свого ВІЛ – статусу не вирішить проблему, якщо вона є. Потрібно пройти тест і почати лікування. А відтак – зберегти життя своє та життя рідних та близьких.

Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя.

Залишити коментар