Бронхіальна астма – одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За даними ВООЗ станом на 2019 рік 262 млн людей у всьому світі хворіють на астму та було зареєстровано 461 000 випадків смерті від цієї хвороби!
Вперше цей день почали відзначати в 1998 році в більш ніж 35 країнах світу. Він був приурочений до Всесвітньої наради з профілактики та боротьби з бронхіальною астмою, що відбувалась в Іспанії (м. Барселона).
Бронхіальна астма – хронічне запальне захворювання дихальних шляхів. Воно може супроводжуватись обструкцією бронхів різного ступеню.
Основні ознаки астми: важкість дихання, поява хрипів, кашлю, який викликає набряк слизової оболонки дихальних шляхів.
Астма вважається невиліковною хворобою. Проте можна контролювати перебіг захворювання та прояв симптомів. МОЗ виділяє найбільш поширені причини бронхіальної астми:
- Алергени;
- Шкідливі умови праці: робота з хімічними речовинами;
- Деякі медикаментозні засоби;
- Часті респіраторні захворювання;
- Ожиріння;
- Низька фізична активність;
- Несприятливі погодні умови.
Контролювати перебіг захворювання і прояви симптомів цілком реально. Для цього необхідно якнайшвидше діагностувати захворювання та приймати медикаментозні засоби, призначені лікарем.
В Україні діє урядова програма «Доступні ліки», за якою хворі з бронхіальною астмою за рецептом лікаря можуть отримати в аптеці ліки або безкоштовно, або з незначною доплатою.
Для профілактики появи бронхіальної астми рекомендовано уникати факторів ризику, тобто підтримувати чистоту в домі, обмежити використання побутової хімії, вести здоровий спосіб життя і не займатися самолікуванням.
Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя.