Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями» – Міжнародним союзом проти раку або UICC та відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

Дослідження, що дозволяють виявляти найпоширеніші види онкологічних захворювань у ранній період, часто до появи симптомів:

  • щорічна флюорографія – у легенях та середостінні;
  • УЗД молочних залоз – до 40 років та мамографія жінкам після 40 – раз на 1-2 роки;
  • відвідування гінеколога та цитологічне дослідження мазка з шийки матки – жінкам щорічно;
  • відвідування уролога для дослідження простати та аналізу на простатспецифічний антиген – чоловікам після 40 років щорічно.

Актуальність проблеми визначається складністю своєчасної діагностики, часто пацієнти пізно звертаються до лікарів, коли допомогти їм вже неможливо.

Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини (ВПЛ) викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B — рак печінки.

На обліку в онкологічних установах України перебуває понад мільйон хворих.
У боротьбі з онкологією важливим є профілактичний напрямок, зокрема, підтримка імунітету та здоровий спосіб життя. В Україні щороку понад 160 тис. жителів дізнаються, що вони – онкохворі. Злоякісні новоутворення уражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку, при цьому шанс захворіти істотно збільшується після 50-ти річного віку. Онкологічна захворюваність стабільно зростає на 2,6-3% на рік.

Рак як причина смерті, посідає друге місце у структурі смертності населення України і разом з серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я наших співвітчизників.

На даний момент вже відомо, що виникненню 43% ракових захворювань можна було б запобігти,  дотримуючись елементарних норм здорової поведінки: відмова від шкідливих звичок, зокрема від куріння; (близько 70% тягаря раку легенів може бути обумовлено одним лише курінням), фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

Тож, у Всесвітній день боротьби з раком медики закликають громадян до свідомого ставлення до свого здоров’я та своєчасного звернення до лікарів для діагностування недуги на ранніх стадіях.
Пройдіть обстеження вчасно: бережіть своє здоров’я, адже це найцінніший дар у житті!

Залишити коментар