Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я, день народження Джеймса Паркінсона, 11 квітня, оголошено Всесвітнім днем боротьби з паркінсонізмом.

Головна мета заходу – підвищити поінформованість суспільства про це захворювання, надати психологічну та моральну підтримку хворим паркінсонізмом та їх сім’ям.

Хвороба Паркінсона, або тремтливий параліч – це повільно прогресуюче хронічне неврологічне захворювання, притаманне людям літнього віку, особливо тим, що хронічно отримували травми центральної нервової системи (парашутисти, військовослужбовці військ особливого призначення, люди, що активно практикували контактні види спорту, зокрема боксери)

Основними ознаками захворювання є – виражене порушення рухових функцій: постійний тремор і підвищена скутість м’язів, складнощі з виконанням спрямованих рухів, проблеми зі сном та пам’яттю, а також проблема з утриманням пози й рівноваги.

Найчастіше перші симптоми захворювання з’являються у віці 55-60 років. Проте, у ряді випадків хвороба може розвинутися й до 40 років (хвороба Паркінсона з раннім початком) або до 20 років (ювенільна форма захворювання). Чоловіки хворіють дещо частіше, ніж жінки.

Згідно зі статистикою МОЗ, в Україні зареєстровано понад 23 000 людей із хворобою Паркінсона, кожного року про цей діагноз дізнаються від лікарів близько 2 500 українців.

Якщо не лікуватися, людина втрачає здатність рухатися самостійно і потребує постійної сторонньої допомоги. Тому необхідно виявити проблему якомога раніше. Існують спеціальні методи діагностики, які допомагають виявити хворобу Паркінсона на ранніх стадіях. Це спеціальні неврологічні тести, нейропсихологічне тестування, МРТ, ПЕТ, електронейроміографія тощо.

 Запобігти хворобі Паркінсона допоможе органічне харчування, свіжі овочі (броколі, шпинат, зелень, брюссельська капуста, спаржа), вітаміни, регулярні фізичні вправи, ходьба, їзда на велосипеді, уникання стресу. Сучасні досягнення у вивченні патогенезу хвороби Паркінсона, створення нових лікарських препаратів та розроблення сучасних схем їх застосування дозволяють досягнути оптимальної якості життя пацієнтів на тривалий час.

Залишити коментар