До Всеукраїнського дня психолога, в рамках освітньо-інформаційного проєкту “Скарби лікарських досягнень!”, своїм досвідом діляться практичні психологи КП “Обласний психіатричний центр з лікування залежностей зі стаціонаром” Дніпропетровської обласної ради”.
Залежність— це складна та важка хвороба, яка завжди призводить до порушень психіки. Масштаби розповсюдження хімічних та нехімічних форм залежностей постійно зростають. Переважна більшість пацієнтів нашого «Центру з лікування залежностей» мають хворобу, пов’язану з вживанням психоактивних речовин. В цих випадках на перший план зазвичай виходять симптоми фізичної залежності, як більш помітні та зрозумілі оточуючим і самому хворому. Але вже до моменту їх появи у людини сформувалася психологічна залежність. Саме тому тверезість, яка настає після медикаментозного зняття гострих фізіологічних симптомів, короткочасна ті нестійка та часто закінчується новим зривом.
Лікування залежності — тривалий, багатофакторний та складний процес, в якому медикаментозна терапія — це лише початок шляху одужання та можливість почати психологічну роботу з пацієнтом в стані тверезості. Подальша психологічна допомога залежним спрямована на відновлення повноцінної особистості, формування та підтримку тверезості, а також повернення людини до здорового соціального життя.
Напрямки психологічної допомоги в ОМЦЛЗ
Практичні психологи нашого центру надають якісну та кваліфіковану психологічну підтримку пацієнтам, допомагають відновити моральний дух і віру в себе та мотивують до проходження тривалої реабілітації.
Цілі психологічної допомоги:
– підвищення мотивації до лікування та подальшої реабілітації;
– допомога в формуванні мети та знаходженні смислу у тверезості;
– супровід у проходженні програми «12 кроків», яка підвищує усвідомленість та розуміння проблеми залежного;
– аналіз причини адиктивної поведінки та попередження формування розвитку нових видів залежностей;
– відновлення та розвиток емоційно-вольової сфери;
– допомога у відновленні та відчуття емоцій та почуттів та почуття без застосування допінгу;
– налагодження сфери особистісних відносин та відпрацювання комунікативних навичок у спілкування з оточуючими;
– опрацювання проблеми співзалежних відносин у житті пацієнта;
– навчання технікам самодопомоги та саморегуляціїї для нормалізаціїї негативних станів та їх попередження;
– підвищення рівня можливостей та навичок соціальної адаптації.
В нашому центрі щоденно проводяться групові та індивідуальні психокорекційні заняття з психологами. В яких використовуються сучасні та дієві методи роботи, що значно підвищує інтерес залежних пацієнтів до процесу лікування.
В процесі лікування використовуються методи наступних психологічних напрямків: гештальт-терапія, арт-терапія, тілесно-орієнтована терапія, когнітивно-поведінкова терапія, сімейна психотерапія, програма «12 кроків».
Стаціонарне лікування в центрі це не єдиний вихід. Психологічна анонімна допомога існує для тих, хто з якихось причин не готовий пройти повний курс лікування. Послуги індивідуальної психотерапії так само спрямовані на опрацювання особистісної організації людини, включаючи:
– психологічну підтримку, формування мотивації до терапії;
– розвиток адекватної оцінки того, що відбувається;
– зниження опору в роботі з психотравмуючими ситуаціями, встановленням та усуненням причин через які почалася залежність;
– позбавлення від проявів психологічної адикції.
Консультації проходять 1-2 рази на тиждень, виходячи з потреб клієнта. Як і в груповій роботі, психолог використовує варіативні методи, для глибокого занурення в проблему, з максимальним ефектом від процесу.
Звернутися в наш центр за допомогою можна за телефоном: 099 051 89 59
Фахівець допоможе узгодити час для проведення зустрічей з психологом. Тривалість терапевтичного процесу визначається для кожного індивідуально, всі деталі роботи обговорюються на першій консультації.
З урахуванням складної політичної ситуації в нашій країні та великою кількістю постраждалих під час бойових дій наш центр надає психологічну допомогу також тимчасово переміщеним особам. Звернутись можна за телефоном нашої гарячої лінії
099 051 89 59 з 9:00 до 18:00 години щоденно.
Наши спеціалісти:
Денісова Ганна Олександрівна
«Постійно знаходжусь в процесі роботи над собою, в пошуку нових ефективних методів роботи з клієнтами, розширення та створення авторських методів психологічної роботи»
психолог-консультант (кризове консультування, мотиваційне інтерв’ю, РЕТ, схема-терапія);
практичний психолог (досвід роботи 8 років);
автор більш ніж 20 професійних майстер-класів, тренінгів, освітніх програм;
член ТНЕ (Товариства Незалежних Експертів)
постійний експерт ЗМІ (Україна 24,
Київ LIVE, Одеса LIVE, Дніпро суспільне);
Місце роботи та сфера занять: практичний психолог «Дніпропетровський обласний медичний центр з лікування залежностей зі стаціонаром», практичний психолог «Дніпрвський центр професійної освіти», тренер, ігротехнік «Психологічна школа» ( ТНЕ, Інститут психології ім. Г.С. Костюка НАПН України)
Основні напрямки діяльності:
робота з залежними та созалежними (супровід, консультування, групова та індивідуальна психокорекція);
психолог консультант (панічні атака, проблеми самооцінки, хронічні тривоги та стрес, прийняття рішень, особисті відносини, депресивні стани)
робота з підлітками (профорієнтація, девіантна поведінка)
консультування батьків підлітків.
Сфера професійних інтересів:
популяризація психології та філософії;
розробка освітніх та розвиваючих програм.
Байова Тетяна Русланівна
Головне правило моєї роботи: «Рятуючи інших, врятуй спочатку себе!».
Знаходжусь в процесі безперервного особистісного розвитку та навчання. Постійно вдосконалюю свої професійні навички.
В 2014 році, виїхавши з зони бойових дій, як внутрішньопереміщена особа, за допомогою професійних навичок, змогла швидко адаптуватися до нових умов і побудувати нове життя. Більшість технік та вправ, які використовую в роботі, відпрацювала особисто на собі.
Досвід роботи та професійні досягнення:
– Зараз практичний психолог ОМПЦЛЗ (з січня 2020 р.). Попереднє місце роботи – психолог (головний спеціаліст) військового комісаріату. Маю базову медичну освіту.
– Дійсний член Української національної психологічної асоціації;
– Авторка та ведуча багатьох авторських тренінгових програм за темами: «Конфлікти», «Спілкування та комунікація», «Стрес», «Енергетичні ресурси та енергетичний баланс», «Механізми психологічного захисту», «Емоції та відчуття» та ін.;
– Член «Команди Дніпра» у проекті «Україна-Норвегія», залучений психолог для проведення тренінгових занять та індивідуальної психологічної допомоги ветеранам бойових дій, учасникам АТО, членам їх сімей та сім’ям загиблих;
– Ведуча тренінгів та занять з надання першої психологічної допомоги з військовослужбовцями Дніпропетровщини на військових полігонах області.
Основні напрямки роботи:
– Залежності та співзалежність (проходила відповідний сертифікований курс навчання);
– Психосоматичне консультування – робота з хворобами та симптомами (навчання на базових принципах Позитивної психотерапії);
– Військова психологія – робота з військовослужбовцями, АТОвцями, членами їх сімей та сім’ями загиблих (проходила навчання у Френка Пьюселіка – американського психолога, одного із засновників НЛП);
– Психологічне та проблемно-орієнтоване консультування (тривога, депресія, самореалізація, самовизначення, самооцінка, регулювання енергетичного балансу, емоційна нестабільність та ін.);
– Сімейне консультування;
– Кризове консультування та надання першої психологічної допомоги;
– Метод «Символдрама» (терапевтичний ефект досягається через занурення у трансовий стан).
В своїй роботі дотримуюсь інтегрованого підходу. Частіше за все використовую техніки Арт-терапії, КПТ, раціональної психотерапії, коучінгу,а також метафорічні асоціативни карти, проводжу психотерапевтичні та кризові інтервенції.
За всіма вказаними напрямками, методами, техніками та інтервенціями маю відповідні навчальні сертифікати.
Зараз проходжу курс навчання по роботі з травмою за програмою ізраїльських психологів.
Бажаємо всім міцного здоров’я та рівноваги!
Бережіть себе та будьте здорові!