День захисту дітей

1 червня, перший день літа, в Україні та світі відзначають День захисту дітей. Свято покликане нагадати суспільству о необхідності захищати права дитини та берегти малюків від насильства, голоду, неможливості здобути освіту та медичну допомогу, а також інших проблем та бід, з якими стикаються діти у багатьох країнах світу. У 2022 році в Україні цей день особливо важливий, оскільки в нашій країні йде повномасштабна війна, в якій страждають, зокрема, й діти.

Міжнародний день захисту дітей вперше провели 1 червня 1950, через п’ять років після закінчення Другої світової війни. За рік до цього в Парижі пройшов конгрес жінок, на якому прозвучала клятва про невпинну боротьбу за забезпечення міцного миру як єдиної та основної гарантії захисту дітей.

В 1959 ООН прийняла Декларацію прав дитини, в якій визначили основні соціальні та правові принципи захисту та благополуччя дітей. Але ця Декларація мала рекомендаційний і декларативний характер, а для захисту прав дітей потрібні були конкретні закони та міжнародні договори.

20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН ухвалила Конвенцію про права дитини, яка стала світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала цю конвенцію 27 вересня 1991 року. В офіційному українському календарі це свято з’явилося в 1998 році. 

Сьогодні наша країна потерпає від загарбницької навали. Але навіть у ці важкі часи життя продовжується – на світ з’являються маленькі українці. Від початку збройного конфликту на територїї області народилося 3877 малюків, 2059 хлопчиків та  1818 дівчаток.

1 червня область вітає з народженням ще 35 малюків (21 хлопчика та 14 дівчаток).

Будьте здорові, бережіть своїх діточок та себе!

Діти – це головна радість і надія для батьків, сенс життя та щастя. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу. Діти – квіти життя, і лише ми – дорослі, можемо забезпечити їм щасливе та безтурботне дитинство. Нехай про війну вони знатимуть тільки з книжок і ніколи не побачать її страхи, нехай над їхніми головами небо завжди буде мирним.

Залишити коментар