Визнаймо, що багатьом людям зараз важко думати про своє здоров’я, піклуватися про його захист чи профілактику. Але меланома не буде чекати. Вона може розвинутися вже зараз, а ви цього навіть не помітите, хоча, можете зробити кроки, щоби запобігти цій недузі без надприродних сил.
⛅ Весною сонячних днів стає все більше. У багатьох містах України люди виходять на вулиці, гуляють або ж працюють у полі. Сонячне світло оточує нас скрізь, інколи важко від нього сховатися, якщо тільки це не укриття, в якому немає вікон.
☝️ Коли ви перебуваєте на сонці або виходите на вулицю, потурбуйтеся про захист своєї шкіри від раку. Адже саме вплив ультрафіолетового випромінювання суттєво збільшує ризик меланоми.
Як профілактувати меланому:
☀ Уникайте сонця опівдні. Обмежуйте перебування на сонці з 10 до 16 вечора. Плануйте активності в інший час доби. Якщо ви не маєте такої можливості, тоді захистіть свою шкіру!
☀ Користуйтеся сонцезахисним кремом. Засіб має бути широкого спектра дії з SPF (sun protection factor) не менше 30. Рекомендують використовувати крем навіть у похмурі дні. Наносити його бажано кожні 2 години, особливо, коли ви плаваєте чи пітнієте. Нанести крем перед тим, як вийти на вулицю, займає менш як хвилину часу. У містах, де працюють аптеки та магазини, купити сонцезахисний крем можна без обмежень.
☀ Більше одягу — більше захисту. Обов’язково прикривайте свої руки та ноги. Прикривайте голову капелюхом із широкими полями.
Носіть окуляри з захистом від UVB та UVA променів.
☀ Попіклуйтеся про рідних! Якщо в них немає змоги купити собі крем для захисту від сонця, капелюх чи окуляри, проте вони проводять час на свіжому повітрі, подаруйте їм такий набір. Рідним приємно, а вам — спокійно.
☀ Першими симптомами меланоми часто є зміна наявної родимки (форма, окрас, діаметр тощо). Час від часу оглядайте свої родимки на тілі, якщо помітили щось незвичне або нове — одразу звертайтеся до лікаря.
☀ Сходіть на профілактичний огляд до дерматолога. Лікар зможе вас оглянути та дати відповідні рекомендації. Якщо ви внутрішньо переміщена особа, ви можете отримувати медичну допомогу в тому місті, куди ви тимчасово переселилися чи отримали прихисток.
❗ Будь-яка патологія шкіри, яка швидко росте або змінюється й не зникає, незалежно від того забарвлена вона чи ні, мусить бути обстежена лікарем. Маєте можливість піти в лікарню? Не нехтуйте цим!