Отруєння грибами

Щороку в Україні реєструються випадки отруєнь дикорослими грибами часто зі смертельними наслідками.

Основна причина отруєнь – це необізнаність у грибах, вживання неїстівних грибів, неуважність при їх збиранні.

Частими є випадки отруєнь грибами, які ростуть  на дачах, біля домівок, в межах міста, посадках, поблизу автошляхів та промислових підприємств.

Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться у грибах.

Відомо, що червень-липень-серпень – це пік розмноження  блідої поганки – смертельно отруйного гриба. Навіть досвідчені грибники  часто плутають цей гриб з печерицями, сироїжками, рядовками зеленими, опеньками, забуваючи про три її відрізнювальні ознаки: бульбовидне стовщення в основі, кільце на ніжці, білі пластинки під шапкою.

Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню та часто закінчується трагічними наслідками. Особливо вразливі до грибної отрути  діти. При перших ознаках отруєння важливо негайно звертатись за медичною допомогою.

Основні симптоми отруєння грибами: головний біль, запаморочення, загальна слабкість, спрага, нудота, блювота, пронос із кров’ю, який супроводжується біллю в животі.

Перша допомога при  отруєнні: промити шлунок – випивши підсоленої води та викликати у потерпілого штучну блювоту. Незважаючи на тимчасове полегшення самопочуття потерпілого після промивання шлунку, терміново викликати лікаря для надання кваліфікованої медичної допомоги. Слід зауважити, що госпіталізувати необхідно всіх членів сім’ї чи всіх осіб, що вживали разом з потерпілим гриби, навіть у незначних кількостях.

Сприятливі погодні умови, що склалися цього року, спонукають знову звернутися до громадян, любителів збирання грибів з  порадою відмовитись від небезпечних „ласощів”.

І на останок. Варварські бойові дії, які ведуть проти України російські війська роблять місця збору грибів – ліса, лісові смуги, посадки вкрай небезпечними внаслідок замінувань, вибухових пристроїв, які не розірвались. Не наражайте ваше життя небезпеці!

Консультації з питань отруєнь грибами можна отримати за телефоном:

+38(050)-362-09-88 – Шинкаренко Микола Дмитрович, асистент кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів факультету післядипломної освіти Дніпровського державного медичного університету.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *