6 липня відзначають Всесвітній День кардіолога – лікаря, який рятує життя людей, змушуючи їх серця працювати злагоджено і правильно.
Кардіолог – людина, з яким рано чи пізно стикаються всі, адже близько 90% захворювань у сучасному світі пов’язано зі станом і роботою серцево-судинної системи.
Кардіологи затребувані в поліклініках, лікарнях, діагностичних кардіоцентрах, санаторіях кардіологічного профілю, станціях швидкої медичної допомоги.
На сьогодні і у медичних закладах Дніпропетровської області працюють 200 лікарів кардіологів, 44 серцево-судинних хірургів, 21 дитячих кардіоревматологів.
У 2021 році у Дніпропетровської області проведено стаціонарно близько 6000 операцій на серці, у тому числі з приводу вроджених вад серця, уражень клапанів серці, ішемічної хвороби серця, порушень ритму серця, імплантації кардіостимуляторів, стентування коронарних артерій та інш.
Сьогодні серцево-судинні захворювання (далі-ССЗ) є найпоширенішими захворюваннями в світі, до яких входять ішемічна хвороба серця, захворювання судин головного мозку, ревматична хвороба серця і інші патології.
Більш як чотири з п’яти смертей від ССЗ відбувається в результаті інфаркту і інсульту. Вони щорічно забирають понад 17 мільйонів людських життів.
Кардіолог – це відповідальна медична професія.
Лікар-кардіолог займається вивченням, діагностикою та лікуванням захворювань серцево-судинної системи.
З огляду на те, що кардіолог лікує найбільш важливий орган людини, від роботи якого залежить життєздатність всього організму, він несе дуже велику відповідальність перед пацієнтами і повинен мати високий рівень знань, постійно вдосконалювати свої навички і знання.
Серед особистих якостей для кардіолога важливими є готовність до ненормованого графіка роботи і нічних чергувань, чуйне ставлення до людей, вміння співчувати, заспокоювати, переконувати. Робота кардіолога, як і іншого лікаря, вимагає вміння швидко реагувати на ситуацію, системно мислити. Необхідно мати запас терпіння і бути уважним навіть до дрібниць.
На теперішній час є всі можливості для якісного дослідження стану серця, визначення «слабких місць» у складному серцево-судинному механізмі та лікування з використанням сучасного обладнання, лабораторної діагностики.
Інфаркт міокарда – дуже підступна хвороба. Він вражає 100 українських сердець щодня. 40 тисяч щороку. І статися він може з кожним, незалежно, чоловік ви чи жінка, яку маєте вагу чи вік у будь-яку мить. При інфаркті час – золото.
Встановлення стент-систем можуть врятувати життя людині, яка перенесла гострий інфаркт міокарда лише тоді, коли за допомогою до кардіологів хворий звернувся вчасно: найкраще – у перші години після інфаркту, добре – до 6 годин, максимум – до 12 годин.
Проведення своєчасної коронарографії дозволяє своєчасно виявити у хворого ділянки оклюзії (порушення прохідності судин), в коронарних артеріях до розвитку інфаркту міокарда і після. Проведення стентування судин стент-системами відновлюють кровотік по судинах і пацієнт повертається до нормального життя.
На думку лікарів-кардіологів, до основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань належить підвищений артеріальний тиск, високий рівень холестерину в крові, підвищений рівень глюкози в крові, зайва вага, тютюнокуріння, зловживання спиртних напоїв, малорухливий спосіб життя та стреси.
Тому, поведінка людини, його відношення до свого здоров‘я є дуже важливими, щоб жити та бути щасливим!