COVID-19. “Гарячі” Запитання”

Відповідає консультант з експертної підтримки вакцинації проти COVID-19 спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір ЛАПІЙ.

Чи можливо в Україні отримати більш ніж один бустер вакциною, адаптованою під варіант «Омікрон»?

Наразі рекомендації про застосування додаткових бустерних доз вакцини, адаптованої під «Омікрон», в Україні ще не схвалені. Але варто стежити за оновленням офіційної інформації.

Яка тривалість захисту проти COVID-19 після вакцинації?

Вивчення тривалості захисту після вакцинації наразі триває. Нам відомо, що вакцини проти COVID-19 продовжують добре захищати. Наукові дослідження демонструють, що отримання однієї бустерної дози вакцини, адаптованої під варіант «Омікрон», краще захищає від більш тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті. Вчені й надалі відстежують тривалість захисту після вакцинації проти COVID-19. НТГЕІ в Україні продовжує переглядати докази та оновлювати рекомендації, якщо з’являється нова інформація.

Чи можна отримати щеплення проти COVID-19 під час гострого перебігу цієї інфекції?

Ні, під час гострого перебігу коронавірусної хвороби вакцинуватись не рекомендовано. Необхідно зачекати з вакцинацією до завершення періоду ізоляції. Це також стосується й отримання бустерних чи додаткових доз вакцини. Крім того, ви можете відкласти введення вакцини (дозу первинної вакцинації, додаткову чи бустерну дози) на 3 місяці з моменту появи симптомів або, якщо не було симптомів, від моменту отримання позитивного результату тесту.