До вашої уваги фахові електронні книги за напрямками медицини. Поповнення відбувається щомісячно.
Шановні користувачі, книги доступні для читання лише авторизованим користувачам. Логін і пароль видається при реєстрації.
Ви можете замовити доступ до книги, що вас зацікавила, звернувшись за електронною адресою (вкажіть автора та назву книги).
Довідки E-mail: rphc_dp@statinfo.com.ua
Переглянути весь перелік медичної літератури
Довідки E-mail: rphc_dp@statinfo.com.ua
- Гострі екзогенні отруєння : метод. вказівки з дисципліни “Невід-кладні стани” для підготовки магістра медицини, бакалавра зі спеціально-сті “Сестринська справа” / упор. А.А. Хижняк, К.Г. Михневич, С.В. Курсов та ін. – Харків : ХНМУ, 2012. – 48 с.
Методичні вказівки з дисципліни “Невідкладні стани” для підготовки магістра медицини, бакалавра зі спеціальності “Сестринська справа” - Профілактична педіатрія : навчальний посібник / С. О. Мокія-Сербіна, Т. К. Мавропуло, Т. В. Литвинова, М. К. Золотарьова, В. В. Чечель, Н. І. Заболотня, В. А. Шелевицька, С. В. Юркова ; за ред. проф. С. О. Мокія-Сербіної. – Кривий Ріг : Вид. Р. А. Козлов, 2018. – 212 с.
У навчальному посібнику подана необхідна для лікаря інформація з нор-мативно-правового забезпечення державної політики України, щодо охорони материнства і дитинства. Наведені нові дані з основних розділів профілактичної педіатрії, які стосуються питань здоров’я дітей та підлітків, організації дис-пансерного нагляду здорових дітей та грудного вигодовування, оцінки фізично-го, нервово-психічного розвитку. Представлена сучасна концепція первинної медичної профілактики неінфекційних і інфекційних захворювань у дітей. Зміст навчального посібника відповідає тематичним розділам програми з педіатрії додипломного навчання студентів, програм інтернатури та після-дипломного навчання лікарів-педіатрів, загальної практики-сімейної медицини на циклах спеціалізації та тематичного удосконалення. Для студентів, викладачів, лікарів-практиків. - Білоус В.І., Білоус В.В. Отруєння талієм (талотоксикози) Чернівці, 2019. – 153 с., табл. 12, схем 1, мал. 7, фото 13, карти – схеми 2, бібліограф. 140.
Видання містить найважливіші відомості про фізико-хімічні властивості і токсикологію талію, етіологію, патогенез, клініку, діагностику, лікування і профілактику отруєнь талієм (талотоксикозів). Книга корисна лікарям всіх фахів, особливо токсикологам, профпатологам та екологам. - Харчові отруєння. Профілактика : навч. – метод. посіб. до практичних занять та самостійної роботи студентів ІІ та ІІІ курсів медичних факультетів з навчальної дисципліни «Гігієна та екологія» для спеціальності 222 «Медицина» / А. І. Севальнєв, М. П. Гребняк, Р. А. Федорченко, А. В. Куцак, О. В. Кірсанова, Л. П. Шаравара, І. А. Соколовська, Ю. В. Волкова. – Запоріжжя : ЗДМУ, 2020. – 106 с.
Навчально-методичний посібник до практичних занять та самостійної роботи студентів складений згідно з вимогами програми навчальної дисципліни «Гігієна та екологія» для спеціальності 222 «Медицина». У посібнику викладено навчально-методичний матеріал, який може використовуватися при підготовці до занять з розділів «Гігієна харчування», «Гігієна лікувально-профілактичних закладів», «Гігієна дітей та підлітків». Видання має на меті сприяти кращому засвоєнню знань з профілактики харчових отруєнь серед дитячих контингентів та у закладах харчування для дорослих. - Фармакологія: підручник / І.В. Нековаль, Т.В. Казанюк. — 4-е вид., виправл. — К.: ВСВ «Медицина», * 2011.— 520 с.
У четвертому виданні підручника містяться відомості про сучасні лікарські засоби та загальні правила рецептури відповідно до вимог Болонської конвенції щодо реформування системи освіти. При його підготовці дотримано принципів фундаменталізації, міждисциплінарного зв’язку та проблемності. Відповідно до нової навчальної програми викладено найважливіші розділи фармакології. Наведено класифікацію та характеристику сучасних основних фармакологічних груп і препаратів, лаконічно і доступно висвітлено
питання фармакокінетики і фармакодинаміки лікарських засобів. - Невідкладні стани, надання терапевтичної допомоги при загрожуючих станах на етапах медичної евакуації. Ураження отруйними речовинами у воєнний та мирний час : навчально-методичний посібник до практичних занятьз внутрішньої медицини (військова терапія) для студентів 5 курсу медичних факультетів / В. А. Візір, С.Г. Шолох. – Запоріжжя : ЗДМУ, 2019. – 80 с.
- Медицина надзвичайних ситуацій. Екстрена медична допомога: навчальний посібник.- Суми: Видавництво СумДУ, 2010.-321 с.
У посібнику викладені питання управління ліквідацією медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій. Наведено основні характеристики надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження, особливості виживання людини в екстремальних умовах. Розглянуто питання організації лікувально-евакуаційного, санітарно-гігієнічного та
протиепідемічного забезпечення населення за умов надзвичайних ситуацій. Подана інформація про принципи надання екстреної медичної допомоги постраждалим. Викладені
сучасні стандарти серцево-легеневої і церебральної реанімації (елементарної підтримки життя). Сформульовані сучасні уявлення про етіологію, патогенез, критерії діагностики,
способи прогнозування вірогідності розвитку шокових станів. Використані положення міжнародної програми з надання екстреної медичної допомоги Basic Life Support (BLS) та
нових рекомендацій Європейської ради з реанімації (ERC), що з’явилися у кінці 2005 року і внесли суттєві зміни в алгоритм серцево-легеневої реанімації. Посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів та лікарів інтернів, що вивчають «Медицину надзвичайних ситуацій», «Травматологію», «Реаніматологію». - Методичні вказівки до практичного заняття з теми «Гострі отруєння» з дисципліни «Екстрена допомога при невідкладних станах» (згідно з умовами Болонського процесу) / укладачі: Ю. В. Шкатула, Ю. О. Бадіон. – Суми : Сумський державний університет, 2020. – 24 с.
Мета заняття – ознайомити студентів із найбільш розповсюдженими отруєннями, засвоїти принципи та методи надання невідкладної допомоги постраждалим у разі гострого отруєння. - Екологічна токсикологія : навчально-методичний посібник / Мирослава Петровська. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2014. – 116 с.
У навчально-методичному посібнику подано: структуру навчальної дисципліни; таблицю бальної оцінки роботи студентів; навчальну програму; перелік рекомендованих
підручників, навчальних посібників, інтернет-джерел; теми і зміст семінарських занять; завдання для самостійної роботи; запитання для самоконтролю, перелік тестових завдань, запитання до іспиту, термінологічний словник. Для студентів і викладачів напряму підготовки 6.040106 “Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване
природокористування”. - Невідкладні стани, надання терапевтичної допомоги ри загрожуючи станах на етапах медичної евакуації. Ураження отруйними речовинами
у воєнний та мирний час.Навчально-методичний посібник для аудиторної і позааудиторной роботи студентів 5 курсу. – Запоріжжя, ЗДМУ, 2017. – 78 стор.
Посібник призначений для студентів медичних ВНЗ з метою допомоги у вивченні питань військової терапії, передбачених навчальною програмою з дисципліни «Внутрішня медицина» за спеціальностями «лікувальна справа» та «педіатрія».