Надання медичної допомоги пацієнтам із гострим мозковим інсультом

Ефективний менеджмент в інсультних центрах — один з ключових факторів покращення медичної допомоги пацієнтам.

Через війну інсульти помолодшають орієнтовно на 10-15 років. Наше завдання — максимально підготувати медичну систему, в центрі уваги якої — здоров’я пацієнта, а про результативність роботи свідчить надання якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги, — наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час наради керівництва МОЗ України і НСЗУ з керівниками лікарень, центрів екстреної медичної допомоги та департаментів охорони здоров’я Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської та Донецької областей, яка нещодавно відбулась.

Під час наради було обговорено стан якості надання медичної допомоги  при гострому інсульті, питання функціонування інсультної мережі, побудову якісних маршрутів пацієнта і т.д. 

Міністр звернув увагу керівництва медзакладів на необхідність ефективних закупівель тромболітичних лікарських засобів, своєчасного здійснення діагностичних заходів та ендоваскулярного втручання.

Тож, аби пацієнти отримали якісну і фахову медичну допомогу,  їх мають доправляти у профільні медичні заклади. Саме у цих закладах, вони отримають якісну діагностику та ефективне лікування. Діючий пакет НСЗУ «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» наразі мають 16 комунальних закладів охорони здоров’я, що дозволяє надавати якісну медичну допомогу пацієнтам з інсультом.

Департамент охорони здоровʼя обласної військової аміністрації спільно з органами місцевого самоврядування продовжує працювати над створенням мережі медичних закладів, в яких є все необхідне для надання якісної медичної допомоги пацієнтам з інсультом, та впровадженням нових ефективних методик для діагностики та лікування інсульту. МОЗ України за останні три роки було закуплено високотехнологічне обладнання для діагностики та лікування, зокрема, ангіографи, які необхідні для проведення тромбоектракцій, ангіопластики при геморагічних інсультах. Завдання керівників лікарень – його ефективно використовувати.

Також, керівникам закладів охорони здоров’я необхідно слідкувати за залишками лікарських засобів, які необхідні для лікування пацієнтів з інсультом, у тому числі для проведення тромболізисів.

Вчасно надана медична допомога при гострому мозковому інсульті – це збереження людського життя!