Особливості комунікацій з людьми, які пережили полон та катування

Боротьба українського народу в сьогоднішній війні триває не лише за свободу нашої батьківщини, а й відстоює фундаментальні принципи і цінності всього демократичного світу. Травматичні події війни стосуються не тільки військовослужбовців, але й великої кількості цивільного населення. Ворог не обирає методів, порушує всі відомі до цього правила та канони ведення війни. Світ жахнувся від нових проявів не тільки масштабних руйнувань, але й тотального геноциду у проявах, яких раніше ніхто навіть не уявляв. Одним з таких проявів є безпрецедентна кількість полонених (військових і цивільних) і осіб, які піддавались катуванням, жорстокість яких примусила здригнутись все цивілізоване людство.

З моменту повернення людей з полону, їх проблеми, на жаль, не закінчуються. Вони можуть мати тривалі наслідки як фізичного, так і психологічного характеру. Цього «невидимого ворога», який їх переслідує, не так просто розпізнати і надати відповідну допомогу. Все частіше до вас на прийом можуть звертатись потерпілі такої категорії. Роль медичних працівників у відновленні потерпілих від тортур та сексуального насильства в контексті воєнних злочинів є надважливою і водночас дуже складною. Після пережитих тортур тіло людини саме по собі може бути нагадуванням про травматичний досвід, тому для кожного фахівця медичної сфери важливо розуміти специфічні наслідки, які можуть прямо впливати на взаємне розуміння лікаря та пацієнта.

Рекомендації “Особливості роботи з пацієнтами, які пережили полон та тортури, сексуальне насильство пов’язане з конфліктом” мають на меті ознайомити фахівців зі специфікою проявів після досвіду перебування у полоні та катувань, їх наслідків, а також особливостей комунікації з такою категорією пацієнтів.

Переглянути за посиланням https://drive.google.com/file/d/1Z3bvEsmOomg0YbWFTeQuj4O04cvlV5-d/view