Проєкт «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери»

Проєкт, що на практиці довів свою ефективність.

Проєкт, який наслідують інші, бо він є актуальним та потрібним.

Все це про пілотний проєкт «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери», що відбувся торік в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи Олена Зеленська

Протягом чотирьох місяців п’ятнадцять штатних психологів дев’яти лікарень трьох прифронтових областей – Харківської, Запорізької, Миколаївської – опановували навички посилення стійкості медиків та пацієнтів, надання психологічної допомоги в кризових ситуаціях та методи вдосконалення роботи психологічних служб в медичних установах (https://bit.ly/3TFjWJy).

В рамках проєкту проведено «Дослідження про потреби та спроможності у сфері ПЗПСП у закладах охорони здоров’я» (https://bit.ly/3GKVXT6) та сформовані «Рекомендації щодо психосоціальної підтримки в закладах охорони здоров’я» (https://bit.ly/3GJ3Ubh).

Саме ці висновки стали основною масштабування навчання та старту нового етапу.

Цього разу учасниками стануть 15 лікарень з шести областей: Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької, Сумської, Одеської, Чернігівської. Будуть залучені 30 фахівців з ментального здоров’я – психологи, лікарі-психологи та психотерапевти. Триватиме навчання п’ять місяців. Вже підписані відповідні Меморандуми про співпрацю.

Тренінги передбачають опанування навичками кризового консультування, вивчення особливостей психосоціальних та психокорекційних інтервенцій пацієнтам з посттравматичним стресовим розладом, тривожністю, депресивними проявами, передбачено поширення серед персоналу навичок протидії професійному вигоранню, технік самопідтримки тощо. Крім цього учасники будуть забезпечені супервізіями та інтервізіями.

Також планується проведення нового дослідження щодо оцінки стану психологічного самопочуття медичного персоналу та визначення рівня задоволеності роботою медичного закладу з боку пацієнтів.

– Метою реалізації нового етапу проєкту є впровадження найкращих психосоціальних практик, що дозволить значно посилити резильєнтність тих вразливих груп, які серйозно постраждали внаслідок війни, членів їхніх родин, а також медичного персоналу, який працює в лікарнях. Загалом реалізація проєкту стане прикладом широкої інтеграції психологів у роботу закладів охорони здоров’я, що в подальшій перспективі дозволить зробити систему психосоціальної підтримки у лікарнях для персоналу звичною практикою, – наголосила кураторка проєкту, експертка Координаційного центру Любов Чигринська Lyubov Lebiga.

Проєкт «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери» реалізує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA та ГО Безбар’єрність за підтримки Фонд “Партнерство задля стійкості України” в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою першої леді Олена Зеленська

Фонд “Партнерство задля стійкості України” (ФПСУ) – це донорська програма, що фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. За спільної підтримки уряду України та урядів-партнерів Фонд реалізує проєкти, в першу чергу, на деокупованих і прифронтових територіях, спрямовані на посилення стійкості України. Метою ФПСУ є зміцнення спроможності українського уряду надавати місцевим громадам критично важливу підтримку в співпраці з громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.