Координаційний центр КМУ / Mental Health UA представив Всеукраїнську програму ментального здоров’я Ти як? на Global Leadership Exchange

Україна серед визнаних лідерів сфери ментального здоров’я у світі. До нас прислухаються, наш досвід активно вивчають.

Координаційний центр КМУ / Mental Health UA представив Всеукраїнську програму ментального здоров’я Ти як? на Global Leadership Exchange. Це велика міжнародна спільнота експертів, що раз на два роки збирається на тижневий брейншторм й воркшоп.

Мета платформи – «звірити годинники», представити актуальні напрацювання, поділитися одне з одним новими експертизами. Учасниками заходу цього разу стали понад 500 фахівців з США, Канади, Великобританії, Ірландії, Швеції, Нідерландів, Бельгії, Словаччини, Австралії, Нової Зеландії.

Один з головних факторів, що об’єднує нас з усім цивілізованим світом – акцент на створенні сервісів на рівні громад, так аби послуги з ментального здоров’я були зрозумілі та доступні всім. Саме це питання обговорювали під час панелі «Провідні зміни: процвітання громад та благополуччя для всіх».

Про досвід створення послуг в Закарпатській області розповіла регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? Таїсія Симочко Tayisiya Symochko. Методами запобігання професійному вигоранню медиків поділилася експертка Координаційного центру, кураторка проєкту «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери» Любовь Чигринська Lyubov Lebiga. Стратегію реалізації Програми на національному рівні представила експертка Координаційного центру Ольга Горбаньова.

«Цікавість з боку міжнародних партнерів до рішень, що запроваджені в нашій країні в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська надзвичайна. Багато з того, що в інших країнах триває роками, у нас відбулось менш ніж за рік. Тому іноземні експерти охоче вивчають роль держави, наших фахівців, громад», – резюмувала Ольга Горбаньова.