ПЕРЕЛІК БЕЗКОШТОВНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

Порядок отримання медичних послуг

Послуги спеціалізованої медичної допомоги за програмою медичних гарантій можна отримати тільки за направленням лікаря.

Без направлення її зможуть отримати пацієнти, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра чи нарколога.

Також без направлення медична допомога надається безоплатно при невідкладному стані. Наприклад, для того, аби потрапити, до уролога, у вас повинно бути направлення від лікаря первинної допомоги, тобто від вашого сімейного лікаря. Якщо є хронічне захворювання, тоді сам уролог (або інший відповідний фахівець) може виписати направлення на наступний прийом.

  1. Первинна медична допомога.
  2. Екстрена медична допомога.
  3. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) і третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям.
  4. Медичні послуги для ранньої діагностики онкозахворювань: мамографія молочної залози; гістероскопія; езофагогастродуоденоскопія; колоноскопія; цистоскопія; бронхоскопія.
  5. Лікування хворих методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах.
  6. Хірургічні операції дорослим і дітям в стаціонарі.
  7. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.
  8. Медична допомога при гострому мозковому інсульті та гострому інфаркті міокарда: діагностика: комп’ютерна томографія, МРТ, ангіографія, екстрені лабораторні дослідження; проведення тромболітичної терапії (інсульт), стентування (інфаркт); цілодобовий моніторинг стану пацієнта у реанімації; реабілітаційну допомогу у гострому періоді.
  9. Медична допомога при пологах: фізіологічні пологи; ургентний та плановий кесарів розтин; моніторинг стану жінки та дитини; знеболення під час пологів; лабораторні та інструментальні обстеження; інтенсивна терапія в разі виникнення ускладнень у пацієнтки; реанімація та стабілізації стану новонароджених; вакцинація; метаболічний скринінг у новонароджених; консультація з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції.
  10. Медична допомога новонародженим в складних неонатальних випадках: інтенсивна терапія; дихальна підтримка; цілодобове парентеральне харчування; цілодобове бактеріологічне, рентгенологічний, ультразвуковий та офтальмологічний скринінг передчасно народжених дітей з гестаційним віком до 32 тижнів та вагою при народженні менше за 1500 г; вакцинація; метаболічний скринінг у новонароджених.” 

  1. Діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань.
  2. Діагностика і радіологічне лікування онкологічних захворювань.
  3. Психіатрична допомога дорослим та дітям.
  4. Діагностика і лікування дорослих і дітей з туберкульозом.
  5. Діагностика, лікування і супроводження осіб з ВІЛ.
  6. Лікування осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів з використанням препаратів замісної терапії.
  7. Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
  8. Мобільна паліативна медична допомога.
  9. Реабілітація немовлят, які народилися передчасно і/або хворими, протягом перших 3 років життя.
  10. Реабілітація дорослих і дітей від 3 років з ураженням опорно-рухового апарату.
  11. Реабілітація дорослих і дітей від 3 років з ураженням нервової системи.