ОПІОЇДНА ЗАЛЕЖНІСТЬ

Наркозалежні опіоїдної групи — це люди, які систематично вживають синтетичні та напівсинтетичні похідні опіатів-алкалоїдів маку. Внутрішньовенне вживання таких наркотиків посилює деструктивність їхнього впливу на організм людини. Ці носії повільної смерті «вбивають» поступово, вражаючи внутрішні органи людини, нервову систему, кров і кістки.

 

Опіоїди в організмі людини порушують мозкову діяльність, виробляючи штучні ендорфіни (гормони щастя). Вони не тільки

блокують біль, але і дозволяють людям прекрасно відчувати себе. Коли наркозалежний надмірно вживає опіоїди, він обманює мозок і змушує його грунтуватися на штучних ендорфінах, в результаті чого з часом припиняється вироблення власних. Чим довше людина приймає препарати, тим вище стає ймовірність подібного результату. Крім усього іншого, через деякий час необхідна для досягнення ейфорії, буде лише зростати.

У наркозалежних розвиваються захворювання шлунково-кишкового тракту з частим блюванням, захворювання серцево-судинної системи, порушення обміну речовин. Після опійних ін’єкцій виникають виразки, нариви, фурункули, а через голки можуть передаватися СНІД, вірусний гепатит та інші смертельно небезпечні захворювання. І головне, людина, яка вживає

наркотичні речовини, дуже швидко деградує, втрачає свою особистість, відчуття, емоції, інтелект.

Передозування та «ломка» – дві головні проблеми наркозалежного.

Передозування наркотиками може викликати смерть. Воно проявляється  звуженням зіниць, втратою свідомості, блювотою, нерівним пульсом, повільним  нестабільним диханням і відсутністю реакції на подразники. Проте до летального кінця можуть призвести й багато інших супутніх причин,  наприклад, потрапляння блювотних мас у дихальні шляхи, психічні

розлади, галюцинації. Навіть при наявності найменших підозр потрібно негайно викликати карету швидкої і надати фахову медичну допомогу.

Під час «ломки» людині настільки погано, що вона здатна нашкодити  собі й іншим, навіть  вчинити злочин, намагаючись отримати чергову дозу.

Слід розуміти, що наркоманія – це хвороба не лише залежної людини,  від неї страждають всі оточуючі.

Самостійно подолати опіоїдну залежність практично нереальне завдання, оскільки опіати викликають сильне звикання, а відмова від них супроводжується яскраво вираженим абстинентним синдром (синдром відміни – патологічний стан, який розвивається при раптовому припиненні вживання психотропних чи наркотичних речовин, які, як правило, були вживані у великих дозах).

Перший крок до одужання полягає у визнанні залежним наявності опіоїдних проблем.

Курс лікування проводиться у наркологічному диспансері і формується з урахуванням стану здоров’я наркозалежного, стадії розвитку залежності, рівня толерантності до речовин та ін.  Зазвичай нарколог і пацієнт працюють спільно,

разом займаються плануванням психологічної та соціальної реабілітації. Більш того, вони спілкуються з родичами хворого, розповідають їм, як потрібно поводитися з членом сім’ї, який скоро вийде з клініки і повернеться додому.

Пам’ятайте, що небезпеку становить будь-який наркотик, і навіть одноразового вживання може вистачити, щоб зруйнувати собі життя!