Всесвітній день хворого

Всесвітній день хворого (World Day of the Sick) відзначається 11 лютого та був заснований в 1992 році з ініціативи нині покійного Папи Іоана Павла II.

У цей день люди висловлюють солідарність всім, хто страждає від різних недуг.

Всесвітній день хворого покликаний звернути увагу медичних установ, соціальних і політичних структур та окремих громадян на проблеми, з якими стикаються хворі люди, на необхідність надання їм якісної медичної, а також матеріальної і моральної допомоги. Також, кожна людина може і повинна докласти зусиль, щоб бути здоровою. Принцип відповідальності за своє здоров’я: тільки розумне ставлення до здоров’я дозволяє людині на довгі роки зберегти бадьорість, високу працездатність, соціальну активність і досягти довголіття.

Всесвітній день хворого носить соціальний характер і передбачає бути ще милосерднішим, ніж зазвичай.

Профілактика захворювань в даний час грає важливу роль. Здорова людина здатна на все, оскільки її внутрішні ресурси невичерпні

Отже, забезпечення здорового способу життя можливо тільки за умови, що людина сама захоче бути здоровою.

Нажаль, у наш час абсолютно здорових людей не буває, кожна людина, так чи інакше, має якусь недугу. Особливо в сучасному світі, де екологія забруднена, а якісні натуральні продукти в магазині просто не знайти. Тому до цих пір Всесвітній день хворого не зжив себе, а залишається актуальним. Більшість країн світу проводять різноманітні акції, акти благодійності, заходи, присвячені профілактиці і лікування хвороб, зміцнення здоров’я і підтримки здорового способу життя. В Україні існує Програма медичних гарантій – це гарантована державою соціальна й медична послуга, яка передбачає екстрену, первинну, спеціалізовану, паліативну допомогу та реабілітацію, медичну допомогу дітям, яким не виповнилось 18 років, та медичний супровід вагітності та пологів. Система охорони здоров’я будь-якої країни покликана реалізувати життєві потреби громадян, такі як доступність, якість, і ефективність медичної допомоги, на принципах справедливості, етичності, дотримання прав людини і надійних соціальних гарантій – всього того, що і входить в поняття загальнолюдських цінностей. Але людина повинна, в першу чергу, сама нести відповідальність за своє здоров’я.

Бажаємо всім бути здоровими!

Залишити коментар