Енцефаліт – це запалення тканин головного мозку. Енцефалітну інфекцію поділяють на первинну і вторинну. Захворювання може мати вірусну, інфекційно-алергічну, алергічну, бактеріальну та токсичну природу.
Головний мозок людини надійно захищає себе від бактерій і вірусів. Однак інколи патогенні мікроорганізми виявляються сильнішими за захисні сили організму. В результаті виникає небезпечна хвороба – енцефаліт. Захворювання швидко прогресує та має різну клінічну картину, призводить до важких ускладнень і потребує невідкладної медичної допомоги
Всім відомо, що енцефаліт може спричинити укус зараженого (енцефалітного) кліща. Але причиною виникнення захворювання можуть стати: вірус герпесу, вірус вітряної віспи, кір, свинка, грип, краснуха. Це відбувається через те, що імунна система починає виробляти антитіла, які мають боротися з інфекцією. Але натомість антитіла атакують головний мозок, де і формується запалення.
Симптомами захворювання є: різке підвищення температури, озноб, головний біль, слабкість, блювання, психічні розлади, втрата свідомості.
Першим і головним заходом профілактики енцефаліту є вакцинація (проти кору, краснухи та паротиту). Перші щеплення роблять уже дітям, починаючи з 12 місяців.
Важливо уважно ставитися до свого здоров’я, вчасно викликати невідкладну медичну допомогу. Запущені стадії хвороби важко піддаються лікуванню. Не можна забувати, що енцефаліт занадто небезпечний.