Запобігання та протидія сексуальній експлуатації і насильству

Тема щотижневої інформаційної рубрики “Громадськість і здоров’я”: Запобігання та протидія сексуальній експлуатації і насильству.

Сексуальне насильство нерідко стає сильною психологічною травмою для постраждалих, тому важливо звертатися й за психологічною допомогою.

Таку допомогу можна отримати за телефоном Урядової гарячої лінії (15- 47), Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (116 -123).

Вчасна й професійна психологічна допомога може запобігти подальшому травмуванню та розвитку депресії у постраждалих. Будь-яке сексуальне насильство – є злочином, порушенням законів та прав людини.

Саме тому важливо фіксувати злочини, свідками чи постраждалими та збирати максимум доказів для притягнення винних до відповідальності.

В цьому випадку варто зробити наступне:- звернутися за медичною допомогою для фіксації стану здоров’я до медичного закладу (103);

– повідомити про злочин Нацполіцію (102), Генеральну прокуратуру (0 800 507 001) або Урядову гарячу лінію (15 47);

– зафіксувати злочин та можливих свідків: описати обставини, місце (адреса чи позначка на карті), дату й час злочину, ПІБ, дату народження та контакти постраждалої особи, детальну інформацію про злочинців (кількість, якщо відомо — імена й посади, наявність зброї, про що розмовляли між собою тощо), інформацію про схожі випадки у вашій місцевості, завдану шкоду, контакти свідків, фото/відео з місця подій.

Якщо потерпілі перебувають на тимчасово окупованій території і не мають змоги звернутися до уповноважених органів влади — можна повідомити про злочин Офіс Генерального прокурора телефоном (096 75 50 240) або електронною поштою (conflict2022.ua@gmail.com).

Передати інформацію для подальшого розслідування можна на сайті Офісу Генерального прокурора України.

Бережіть себе! Та будьте пильними!

Залишити коментар