Всесвітній день здоров’я ротової порожнини

20 березня, у всьму світі, відзначається Всесвітній день здоров’я ротової порожнини.

Рішення про створення цього дня було прийнято Всесвітньою стоматологічною федерацією (FDI) на щорічному Всесвітньому стоматологічному конгресі (AWDC). Метою дня є підвищення обізнаності населення, щодо методів профілактики захворювань порожнини рота, стимулювання пацієнтів, соціальних спільнот та урядових організацій об’єднувати зусилля для зниження стоматологічної захворюваності.

Здоров’я порожнини рота є невід’ємною частиною загального здоров’я людини. Захворювання зубів, без належного лікування, можуть призвести до їх втрати. Більш ніж 90% людей у світі страждають тими чи іншими стоматологічними захворюваннями. Згідно з оцінкою, що міститься в Глобальній базі даних ВООЗ з гігієни порожнини рота, зубним карієсом у всьому світі страждають 60-90% дітей шкільного віку та 98% дорослих.

Поширеність повної втрати зубів швидко збільшується в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. На даний час близько 30% населення світу у віці 65-74 років втрачає всі свої природні зуби.

За даними Асоціації стоматологів України, нині практично кожен дорослий українець має карієс кількох зубів (до 12 років – по чотири-шість хворих зубів), старші за 40 років – пародонтит, який може призвести до втрати зубів у 60-70 років, а 50% тих, кому за 60 – знімні протези. Основна причина втрати зубів – низька культура догляду.

Невід’ємною складовою профілактики стоматологічної патології є правильний догляд за порожниною рота, проведення якого можливо забезпечити в домашніх умовах.

Потрібно чистити зуби двічі на день, вранці перед їжею та ввечері перед сном. Після кожного прийому їжі потрібно полоскати ротову порожнину. Також важливим правильне та збалансоване харчування, що повинне включати вітаміни, білки, жири та вуглеводи. Для самоочищення зубів та порожнини рота потрібно вживати фрукти та овочі. Важливим є той факт, що ротова порожнина є вхідними воротами для вірусів та інфекцій. Тому в даний період є необхідним використання захисних масок та респіраторів, полоскання ротової порожнини антисептичними розчинами з метою попередження виникнення захворювання

Залишити коментар