Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом, встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я в ознаменування того, що цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу — туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

Туберкульоз — інфекційне захворювання, що спричинено мікобактерією туберкульозу (Mycobacterium tuberculosis, інша назва — бацила Коха), і характеризується утворенням одного або декількох вогнищ запалення в різних органах, але найчастіше в легеневій тканині.

Туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі. За даними ВООЗ щодня близько 4 000 людей втрачають життя від туберкульозу і 28 000 людей хворіють на ТБ. Це особливо критично в контексті пандемії COVID-19, яка піддає ризику прогрес боротьби з туберкульозом та забезпечення рівного доступу до профілактики та догляду.  

У січні 2022 року в Україні зареєстровано 1 564 випадки туберкульозу. Загалом у січні 2022 року від туберкульозу лікувалися 12 353 людини.

24 березня своє професійне свято відзначають лікарі-фтизіатри. Це професійне свято співпадає з Всесвітнім та Всеукраїнським Днем боротьби з туберкульозом. Фтизіатри лікують всі можливі форми туберкульозу, проводять діагностику, встановлюють причини розвитку цієї недуги, дають рекомендації щодо заходів профілактики, займаються реабілітаційними заходами. Саме на них лежить відповідальність за те, щоб не почалася епідемія туберкульозу. Туберкульоз виліковний, у кожного є реальний шанс побороти цю недугу та повернутися до повноцінного життя і цьому допомагає фтизіатрична служба.

Тому у Всесвітній день боротьби з туберкульозом увагу світової спільноти привертають до критичних завдань для досягнення глобальних цілей Стратегії боротьби з туберкульозом. Експерти впевнені у тому, що програмний та комплексний підхід до реалізації цієї мети забезпечить виявлення осіб з найвищим ризиком захворювання, тестування на інфекцію та ефективність профілактичних заходів.

Отже, здоровий спосіб життя, санітарна грамотність, повноцінне харчування, відповідальність за своє здоров`я і здоров`я дітей – це головні гарантії здорового суспільства.

ПАМ`ЯТАЙТЕ! ВАШЕ ЗДОРОВ`Я – В ВАШИХ РУКАХ

Залишити коментар