Щорічно 26 березня в багатьох країнах світу проводиться “Фіолетовий день” — міжнародний захід, спрямований на підвищення обізнаності про епілепсію.
Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються. Епілепсія вважається одним з найбільш поширених хронічних неврологічних захворювань людини. На сьогодні близько 50 мільйонів осіб на планеті страждає на цю хворобу. В Україні налічується близько 100 тисяч людей з епілепсією, хоча за оцінками фахівців ця цифра є заниженою, оскільки багато випадків є досі недіагностованими.
Відзначати цю дату під назвою «Фіолетовий день» в 2008 році запропонувала 9-річна дівчинка Меган Кессіді , яка страждала від епілепсії. Вона, для привернення уваги до епілепсії та підтримання інших хворих, приколола до свого одягу фіолетову стрічку. Її ініціативу підтримала Асоціація епілепсії Нової Шотландії й надалі ця акція стала щорічною та поширилась на більшість країн світу, як день підтримки хворих на епілепсію.
Ідіопатична епілепсія не піддається профілактиці. Однак щодо відомих причин вторинної епілепсії можна застосовувати превентивні заходи:
• Попередження травм голови є найефективнішим способом запобігання посттравматичної епілепсії.
• Належна перинатальна допомога сприяє зменшенню числа нових випадків епілепсії, обумовлених родовими травмами.
• Застосування лікарських засобів та інших методів зниження температури тіла дитини, що страждає лихоманкою, може знизити ймовірність конвульсій.
• Інфекції центральної нервової системи є загальною причиною епілепсії в тропічних районах. Знищення паразитів в цих умовах і просвітницька робота щодо профілактики інфекцій є дієвими способами зменшення тягаря епілепсії у всьому світі, наприклад, епілепсії, обумовленої нейроцистицеркозом.
За оцінками, частка людей, що страждають епілепсією в активній формі (тобто з триваючими нападами або потребою в лікуванні) на даний момент складає від 4 до 10 на 1000 осіб. Однак ряд досліджень, проведених в країнах, що розвиваються, дозволяє припустити, що ця частка варіюється від 6 до 10 на 1000 осіб. Є відомості, що серед хворих на епілепсію чимало відомих людей — Юлій Цезар, Олександр Македонський, Нострадамус, Іван Грозний, Наполеон, Федір Достоєвський та інші.
Бережіть здоров’я своє та своїх близьких, адже це найцінніший дар у житті!