Правила безпечної поведінки при обвалі будівлі

Почувши вибух, або відчувши, що будівля втрачає стійкість, намагайтеся якнайшвидше залишити її, взявши документи, гроші та речі першої необхідності. Залишаючи приміщення спускайтеся по сходах, не користуйтеся ліфтом!  Унікайте паніки та тисняви в дверях під час евакуації.

Опинившись на вулиці, не стійте біля будівлі, а перейдіть на відкритий простір на безпечну відстань. Безпечною відстанню від будівлі, що руйнується, вважається відстань, рівна її висоті.

Якщо ви знаходитесь в будівлі, яка почала руйнуватися і у вас немає часу для того, щоб залишити багатоповерхову будівлю, необхідно сховатися в тих місцях, де поразка уламками є найменш ймовірною. До таких місць у будівлі відносяться дверні отвори, кути, утворені внутрішніми капітальними (несучими) стінами, подалі від вікон.

 Захистити від уламків, що падають, можуть ліжко, стіл з міцними ніжками, чавунна ванна. Рухатися в напівзруйнованому будинку вкрай небезпечно, тому що руйнація його може продовжитися будь-якої миті.

 Тому по можливості краще привернути до себе увагу рятувальників криками та чекати на допомогу. Не слід також повертатися в зруйнований будинок у пошуках майна та документів.

У місцях подібних руйнувань не можна використовувати відкритий вогонь, оскільки ці аварії завжди ведуть до руйнування газових комунікацій. Також в районі лиха забороняється користуватися водопроводом, адже руйнування водопровідної та каналізаційної систем можуть спричинити зараження води.

Опинившись у завалі, постарайтеся заспокоїтись і не падати духом. Огляньте себе і надайте першу допомогу. Потім огляньте місце, де ви знаходитесь, якщо є можливість, за допомогою підручних видів (дошки, цегли тощо) зміцніть конструкції від обвалення та чекайте на допомогу. Вона неодмінно прийде. Голосом та стукотом (стукати краще по металевих предметах) привертайте увагу. У завалі не запалюйте сірники або запальнички, можуть бути витоку газу, і, крім того, бережіть кисень. Якщо є можливість вибратися, просуйтеся обережно, дихаючи носом, намагаючись не викликати нового обвалу, орієнтуйтеся на рух повітря, що надходить зовні. У разі поранення рухайтеся якнайменше – це зменшить крововтрату. Будьте уважними та обережними, використовуйте будь-яку можливість для порятунку.

Залишити коментар