Нирки виконують роль фільтра: виводять з організму токсичні речовини. Також беруть участь в підтримці артеріального тиску, продукуванні гормонів надниркових залоз, утворенні червоних кров’яних тілець, допомагають підтримувати обмін речовин. Про те, як стежити за здоров’ям цього важливого органу покликаний нагадати Всесвітній день нирки, який щорічно відзначається у другий четвер березня.
На хронічні захворювання нирок страждає 10% населення світу. Більше 2 мільйонів людей у світі отримують діаліз або є реципієнтами пересадженої нирки.
При неполадках з нирками часто турбує біль в попереку. Безпричинна слабкість, швидка стомлюваність, головні болі, незначно підвищена температура тіла теж можуть говорити про розвиток ниркових захворювань. Серед причин розвитку виділяють підвищений артеріальний тиск, діабет, зайву вагу та куріння. Також факторами ризику можуть бути генетична схильність, вплив важких металів та токсинів, несприятливі умови навколишнього середовища.
Але найнебезпечніше те, що часто ми не відчуваємо впливу цих негативних факторів на організм. Тому фахівці радять всім, навіть при відсутності скарг і погіршення самопочуття, раз на рік здавати аналізи крові і сечі, проходити УЗД нирок і консультуватися у терапевта або нефролога.
Для збереження здоров’я нирок рекомендовано:
- Вживати достатню кількість води.
- Контролювати артеріальний тиск.
- Відмовитися від куріння.
- Дотримуватися правил здорового харчування і підтримувати вагу в нормі.
- Більше рухатися.
- Регулярно проходити профілактичні огляди.
Бережіть себе і будьте здорові!